Název: Historie automobilů JAWA

Autor: Jan Králík

Vydavatel: ing. Jaroslav Antoni
Muzeum motocyklů Křivoklát

2014 – 1. vydání, vázané, 192 stran
EAN: 9788090591806
ISBN: 978-80-905918-0-6

První souborně zpracovaná publikace o vzniku a výrobě automobilů Jawa

První souborně zpracovaná publikace o vzniku a výrobě automobilů Jawa, vydaná k osmdesátému výročí zahájení výroby těchto automobilů v závodě Kvasiny .

Osmnáct let výroby automobilů Jawa se odehrálo v nejdramatičtějším období novodobé historie Československa v němž Jawa odstála. Zahájením výroby prvního typu automobilu Jawa 700 překonala doznívání krize ze 30. let, dosáhla skvělých sportovních úspěchů, vyvinula a vyráběla vlastní automobil Jawa Minor, nastoupila do odboje v den okupace země a vedla jej až do osvobození. Zajistila tajný vývoj , výrobu a odzkoušení prototypu budoucího automobilu Jawa Minor II v průběhu války, který předvedla veřejnosti již v listopadu 1946. Rozhodnutím nadřízených orgánů byla výroba tohoto automobilu předána do Aera, kde se vyráběl až do počátku padesátých let pod názvem Aero Minor, kdy byla jeho výroba direktivně ukončena.

Podrobný popis historie je doplněn mimořádnou odrazovou dokumentací čítající na 400 dobových fotografií a dokumentů, z nichž většina je publikována poprvé. Knihu ocení nejen milovníci automobilů ale i čtenáři, kteří se zajímají o historii Československa.

Běžná cena: 380,- Kč      Naše cena: 200,- Kč     Poštovné: 90,- Kč

Knihu můžete zakoupit v našem muzeuMuzeum Křivoklát 2017