Vyrůstal jsem vedle otce,řidiče autobusu,který musel mít doma v garáži pořád nějaký automobil.Protože ale v té době, v počátku padesátých let, nebyly peníze na nové stroje,vždy odněkud přivezl nějakou ojetinu a ta se musela pořád opravovat.No a já jako malý kluk mu u toho asistoval.Ve třinácti letech jsem začal jezdit na mopedu Stadion a ve čtrnácti jsem zkusil strýcova péráka.Logicky jsem pak absolvoval průmyslovou školu dopravní a vysokou školu strojní.Mým prvním vlastním strojem byl Skútr ČZ 175 typ 502-00,kterého mám dodnes. Již od dětství se mi líbily prvorepublikové Jawy a Čezety,které ještě v té době po vesnicích jezdily.A protože se brzy tyto stroje začaly nahrazovat motocykly poválečné výroby,byly staré motocykly k dispozici a já je pomalu začal sbírat.Nebylo to pravé sběratelství ale po mnoha letech jsem nevěděl jak dál.Naštěstí moje nejmladší dcera měla již několik let známost s Petrem Toncarem,v té době motokrosovým závodníkem a nadšeným motocyklistou,s kterým jsem se spojil s cílem vybudovat sbírku přístupnou veřejnosti.Koupili jsme starší dům s vhodným pozemkem na pěkném místě pod hradem Křivoklát a na něm jsme postavili novou budovu pro umístění sbírky.Přitom se motocykly třídily,měnily a renovovaly. Spolupráce trvá již více jak deset let a výsledkem je muzeum k jehož návštěvě Vás srdečně zveme. Ing.Jaroslav Antoni,sběratel a majitel sbírky.

Muzeum Křivoklát 2017